Різдвяний адвент (3 ч)

"Бо Ти світиш мого світильника, Господь Бог мій, освітлює Він мою темряву!" Псалми 18:28
Є така ідея, що добра в людині більше ніж зла.  Насправді, Бог творив нас добрими, Якби не гріх у природі самої людини, так би й було. Проблема гріха всередині людини. І не важливий твій християнський стаж.
"Немає в плоті моїй нічого доброго" - каже Павло.
Лише Бог запалює світло усєредині мене. Христос сказав: "без Мене не можете  нічого діяти".
Коли по-справжньому через мене діє Христос, моє життя гідне, щоб його проживати.
Свічка надії нагадує нам про Божі пророцтва. Все, що Він обіцяв, Він виконав.
"Поправді ж кажу вам: доки небо й земля не минеться, ані йота єдина, ані жаден значок із Закону не минеться, аж поки не збудеться все." Вiд Матвiя 5:18
Ви можете не сумніватися у Своєму Бозі. Все, що Він вам обіцяв, Він виконає. Ми маємо надійного Бога. І 1-ша свічка нам говорить про це.
2 свічка - свічка миру, свічка Вифлеєму, яка нагадує нам де народився Христос. Вона говорить нам, що Бог примирився з цим світом.
Свічка миру.
Не потрібно йти до Бога зі своїми правилами. Він заплатив за це ціну Своїм Сином. Він не буде торгуватися. Ми лише розмірковуємо над жертвою Христа, а Він це все пройшов ціною власного Сина.
Петро не усвідомив це у мозку, а сказав через серце одкровення, яке дав йому Бог : "Ти є Син Бога живого."
Без того, щоб зрозуміти, Хто є Христос для тебе, не може бути спасіння. Ні на яку іншу роль Він не погодиться. Він є Господь і Спаситель. І лише тоді, після цього розуміння, прийде справжній мир у серце. Лише Цар шолому може дати шолом.
Чи існуюють підробки шолому, щастя? Скільки завгодно. Хтось шукає свого щастя у збагаченні, хтось - у задоволенні, хтось - у владі. Але в кінці усіх цих шляхів лежать руйнування.
Третя свічка адвенту - свічка радості, або свічка пастухів. Вона нагадує нам радісну новину, яку почули пастухи.
"А в тій місцевості були пастухи, які вночі перебували в полі та стерегли свою отару. Аж [ось] Господній ангел став між ними, і слава Господня осяяла їх, і вони були охоплені великим страхом. Та ангел сказав їм: Не бійтеся, бо я звіщаю вам велику радість, яка буде для всього народу: для вас сьогодні в місті Давида народився Спаситель, Який є Христос Господь. А ось вам ознака: знайдете сповите Немовля, Яке лежить у яслах. І раптом з’явилася біля ангела сила-силенна небесного війська; вони хвалили Бога і проголошували: Слава Богові на висоті, а на землі — мир у людях доброї волі! І сталося, що коли ангели відійшли від них на небо, пастухи почали говорити один одному: Ходімо у Вифлеєм і погляньмо, що там сталося, про що Господь сповістив нам!" Луки 2:8‭-‬15
У оригіналі: "підемо і побачимо Слово, що виконалося, яке Господь сповістив."
"Поспішаючи, вони прийшли та знайшли Марію, Йосифа й Немовля, Яке лежало в яслах. Побачивши, вони розповіли про те, що було сказано їм про цю Дитину. І всі ті, які чули, здивувалися зі сказаного їм пастухами. Марія ж зберігала всі ці слова, беручи до свого серця. А пастухи повернулися, славлячи й вихваляючи Бога за все, що чули та бачили, як їм було сказано." Луки 2:16‭-‬20
Перший раз Христос прийшов непомітно у цей світ, а в другий раз Він прийде несподівано.
Ті, хто не будуть духовно сплячими, не пропустять прихід Христа, як не пропустили пастухи, які не спали в той час. Пастухи не спали в той момент, коли народився Христос. Іхня роль була не маленька - вони прийняли послання з неба і передали його Йосипу й Марії. Фактично, це вони їм підтвердили, що малюк у яслях - не звичайна дитина.
У тій печері були лише батьки Ісуса. Про прихід Ісуса свідчили їм пастухи. Усі інші - священники, фарисеї, хто очікували Христа - спали. Невідомо, як би сприйняли ці люди новину про народження Спасителя світу, якби це їм було сказано.
Спаситель світу лежить у яслях, на сіні. Іншого місця для дитини у хліву не було.
Не те важливо, хто говорить тобі Слово Боже, а важливо, що  Бог тобі  говорить і коли. Бог може обрати будь-яку посудину. Роль пастухів у тому, що вони отримали Слово від янголів, посланців Бога, і передали Марії і Йосипу.
Іноді людина отримує Слово від Бога, проходить час і вона вже задумується над тим, чи це справді було від Бога. Умови, в яких народжувався Спаситель світу, могли надати сумніву Йосипу і Марії, що з ними Бог.
Навколо нас є багато людей, яким Бог буде посилати знамення, але вони не зрозуміють цього.
Чи потрібні Богу сьогодні "пастухи", які почують Його?
Вони не адаптували Слово Бога, не пояснювали їх, а просто передали ті Слова, як вони почули. Для Марії це була величезна підтримка. Вона ці слова поклала у серце і зберігала все життя.
Прості люди, без спеціальної освіти просто сказали те, що почули. Людина з базою знань у голові, може не так просто сприймати мудрість Божу, коли у неї є свої накопичення знань у голові.
Сьогодні роль пастухів - це роль церкви. У нас є друзі, знайомі, яким ми мусимо нести Слово Боже, так як каже Бог.
Людина, яка знаходиться у присутності з Богом і готова стати Його посудиною, здатна почути Бога. Той, хто у молитві перераховує усе, що йому лише потрібно, не почує Бога. Бог не зможе й Слово вставити у тій розмові.
Кожен з нас отримав спасіння, тому що була чиясь проповідь в наше життя.
Якщо ми не будемо сьогодні цими пастухами, ніхто не буде цим займатися. Цей світ слугує іншим богам.
Пастухи - не були офіційні представники від Бога. Бог використав не першосвященника, а простих людей. Як і апостолів, Бог обрав  серед простих людей. Йому потрібен просто той, хто послухає Його, піде і зробить те, що скаже Бог.

0 Comments 2

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *